کلاسهای آنلاین نصیر تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار میگردد
کلاسهای آنلاین نصیر تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار میگردد

دپارتمان IELTS و PTE

مؤسسه آموزشی زبان نصیر کرج

تمامی دوره های آموزشی زبان نصیر  به دو شیوه -حضوری و آنلاین (پذیرش زبان آموز از سراسر دنیا)  برگزار می گردد.

اغلب دانشگاه های معتبر دنیا، برای اطمینان از سطح توانایی دانشجویان غیر بومی، مدرک آزمون آیلتس آکادمیک را در لیست مدارک مورد نیاز برای ارائه، معرفی می کنند. البته اهمیت آزمون به اینجا ختم نمی شود، تمامی کسانی که قصد مهاجرت به دیگر کشور های جهان و به خصوص امریکا، کانادا و استرالیا را دارند، باید در آزمون آیلتس جنرال شرکت کنند و نمره ی مناسب را به دست بیاورند. به طور کلی، آزمون آیلتس دارای روده ی نمرات 0 تا 9 می باشد که به ترتیب افزایش، سطح بهتری از توانایی استفاده از زبان انگلیسی را نشان می دهد. این آزمون در چهار بخش گفتار ( speaking)، شنیدار ( listening)، نوشتار ( writing) و خواندن ( reading) گرفته می شود و سالانه ملیون ها نفر در سراسر جهان در این آزمون شرکت می کنند. هر یک از بخش های نام برده، دارای امتیاز های 0 تا 9 هستند که نمره ی نهایی آزمون بر اساس میانگین، نمرات فرد محاسبه می شود. مدرک این آزمون دارای تاریخ انقضا است و فرد بعد از دو سال، باید این آزمون را تکرار کند. این آزمون در ایران بصورت منظم توسط دانشگاه آزاد برگزار می شود. 

آزمون IELTS معیاری است جهانی برای سنجش سطح مهارت در زبان انگلیسی. این آزمون جزو آزمون های سنجش مهارت (Proficiency Test ) محسوب می گردد.

بنابراین طبق تعریف علمی این نوع آزمون ها و نیز بر اساس پژوهش ها و برنامه ریزی های دقیق انجام شده توسط متولیان آن (IDP, British Council ,Cambridge University ) نمرات داوطلبان این آزمون بیانگر سطح مهارت زبانی هر فرد است. لذا مثلا انتظار گرفتن نمره 7 از زبان آموزی که در سطح مبتدی قرار دارد در طول مدتی کوتاه ممکن نیست و هرگونه داعیه ای از این دست ، ارزش کاربردی ندارد. 

* آزمون IELTS بر خلاف گفته های رایج بسیار ، 80 در صد تکنیک و 20 در صد دانش زبانی نیست.

* ارائه دوره های یکسان برای همه زبان آموزان در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته به بهانه آماده سازی در کوتاه ترین زمان ممکن، موجب اتلاف وقت دانشجویان سطوح بالاتر و کاهش اعتماد به نفس و یادگیری زبان آموزان مبتدی می شود.لذا در آکادمی IELTS نصیر، دوره ها پس از تعیین سطح و مشخص نموده نمره دقیق فرد مطابق با معیارهای سنجش آزمون رسمی IELTS ارائه می گردند. 

مدرک IELTS به چه کسانی مناسب است ؟ 

ممتقاضیان ادامه تحصیل در خارج از ایران مهاجرت کنندگان به کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرلیا، نیوزلند و انگلیس داوطلبان شرکت در آزمون دکترای داخل کشور زبان آموزانی که می خواهند سطح ارتقای مهارت زبانی خود را با معیاری بین المللی بسنجند. متخصصان رشته های مختلف که قصد دارند در دوره های تخصصی بین المللی در خارج از ایران شرکت کنند. 

پروسه امتحان IELTS از ثبت نام تا نتیجه :

مؤسسه آموزشی زبان نصیر کرج

بطور کلی 3 نوع کلاس IELTS در نصیر تشکیل می گردد .

 1. کلاس عمومی 15 نفره (با شهریه دولتی)
 2. کلاس پکیج  نیمه خصوصی IELTS
 3. کلاس خصوصی تک نفره IELTS

کلاس عمومی IELTS:

این کلاس 3 ماه بطول می انجامد ، هر دو مهارت IELTS بصورت جداگانه در یک ترم 1.5 ماهه و در 20 الی 25 جلسه 2 ساعته تدریس می گردد. در این کلاس هم ACADEMIC IELTS و هم GENERAL IELTS متناسب با نیاز دانشجویان کار خواهد شد. 

در طی دوره چند بار از هر مهارت آزمونهای نمونه استاندارد برگزار خواهد شد. و در نهایت مدرک رسمی هم ارائه خواهیم داد . این کلاس برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که طی کلاسهای موسسات زبان و یا مطالعه SELF STUDY در منزل، GENERAL ENGLISH مطلوبی داشته باشند و به سطح IELTS رسیده باشند. در غیر اینصورت بایستی موسسه نصیر ایشان را با سیستم های آموزشی دیگر و کلاسهای پایه سازی به سطح مطلوب برساند و سپس برای شرکت در این کلاس سوق دهد. 

این دوره آموزشی 8 بار در سال بصورت منظم برگزار می گردد .

کلاسهای پکیج IELTS:

پکیج IELTS شامل مهارتهای 4 گانه : ویژه کسانیکه به سطح IELTS رسیده اند و احتیاجی به کلاسهای پیش نیاز ندارند شرایط : کلاس نیمه خصوصی 6تا 7 نفر 36 جلسه ، حدود 3 ماه ، هر جلسه 2 ساعت ، قیمت دوره :با دپارتمان ILETS و تافل تماس بگیرید(36177_026)
پکیج IELTS صفر تا صد : شامل تمامی موارد پیش نیاز در 6 مهارت + مهارتهای IELTS : به هنگام ورود به نصیر ، از شما تعیین سطح بعمل خواهد آمد و متناسب با معلومات شما ، در گروه مناسب خود قرار خواهید گرفت و یک استاد حرفه ای آیلتس ، متناسب با سطح شما ، در عرض 3 تا 10 ماه شما را به نمره مطلوب 6/5 در آیتلس هدایت خواهد کرد . در این پکیج از کتابهای انحصاری چاپ خود موسسه نصیر استفاده می گردد .

کلاس خصوصی تک نفره IELTS:

شرایط کلاس : طول مدت هر جلسه 1.5 ساعت، تعداد روزها در هفته : متناسب با نیاز دانشجو از هفته ای 3 روز تا 7 روز و هر روز 1 یا 2 جلسه 

اساتید این دوره ها : اساتیدی که در WEBSITE در قسمت تخصص آنها ، تدریس کلاس IELTS درج شده است. 

قیمت هر جلسه بسته به نوع استاد: از جلسه ای 150 تا 300 هزار تومان

در انتها به عرض می رساند موسسه نصیر در هر دوره، کارنامه رسمی IELTS دانشجویان خود را که در امتحان رسمی سفارت یا سازمان سنجش شرکت کرده و نتایج مطلوبی گرفته اند در دفتر موسسه برای مشاهده همگان بایگانی می نماید. 


                                                                                                                    دوره تربیت استاد آیلتس                                                                                                       


نصیر به عنوان یکی از مراکز معتبر تربیت مدرس زبان ، در حوزه تربیت مدرس دوره آیلتس نیز فعال است و سالهاست فارغ التحصیلان این دوره ، در مراکز آموزش زبان کشور مشغول بکار هستند

 شرکت کنندگان در این دوره ،  با روشهای تدریس و آماده سازی متقاضیان برای شرکت در آزمون آشنا شده و تمام تکنیک های تدریس مهارتهای مختلف این آزمون را بخوبی آموزش می بینند و قادر خواهند بود هدایت تحصیلی کسانیکه می خواهند در آزمون رسمی آیلتس شرکت کنند را برعهده بگیرند.بسیاری از مدرسین مطرح آیلتس کشور ، فارغ التحصیل نصیر هستند . مدرک معتبر و مورد قبول آموزشگاه های کشور با هولوگرام کانادا تقدیم فارغ التحصیلان شده و در صورت تمایل بلافاصله استخدام میشوندمؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیرمؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیر

مؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیر


آزمون PTE:

آزمون PTE مخفف عبارت (The Pearson Test of English Academic)  است. این آزمون برای سنجیدن سطح زبان انگلیسی افراد غیر‌ انگلیسی زبان برگزار می‌شود و چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را یعنی writting ،Speaking ،Reading ، Listening مورد آزمون قرار می‌‌دهد و بخشی هم مخلوطی از این مهارتها می باشد .نمره های PTE  از 10 تا 90 می باشد و نمره 70 الی 80 این آزمون معادل نمره 7 تا 7.5 آیلتس است.  این آزمون بیشتر مورد تایید کشورهایی چون استرالیا ، نیوزلند و انگلستان می باشد . برای مهاجرت به استرالیا شرکت در این آزمون توصیه می گردد.

 انواع آزمون PTE

عموما این آزمون هر دو مهارت زبان انگلیسی را با هم می‌سنجد. مثلاReading ، Listening و writing ، Speaking را با هم مورد سنجش قرار می‌دهد. این آزمون از طریق کامپیوتر و به صورت آنلاین در سه نوع برگزار می‌شود.

 PTE آکادمیک (Academic) مخصوص افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند  

این آزمون مورد قبول دانشگاه‌‌های درجه اول انگلستان و آمریکا است. نتیجه آزمون PTE Academic در مدت ۵ روز از زمانی که شما امتحان می‌دهید، مشخص می‌شود. این آزمون در حدود ۳ ساعت طول می‌کشد.PTE سه بخش دارد؛ بخش اول،نوشتن و صحبت کردن است که ۷۷ تا ۹۳ دقیقه طول می‌کشد و شامل معرفی شخصی،خواندن بلند، تکرار جمله، توصیف تصویر،خلاصه کردن متن در قالب یک جمله یا یک متن است. بخش دوم، خواندن است که ۳۱ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و شامل سوالات چند گزینه‌ای،چیدن پاراگراف و پر کردن جاهای خالی است. بخش سوم شنیدن است که شامل خلاصه کردن یک بخش Listening و سوالات چند گزینه‌ای و پر کردن جای خالی و مشخص کردن کلمات نادرست است. هر مهارت از ۱۰ تا ۹۰ نمره دارد و نمره‌ی کل هم از ۱۰ تا ۹۰ است.

 PTE عمومی (General) مخصوص کسانیکه قصد مهاجرت دارند . 

این آزمون از دو بخش نگارش و صحبت کردن تشکیل می‌شود. در بخش نگارش مهارت‌های شما را در چهار سطح Listening،Reading،Comprehension،Writing می‌سنجند. در بخش صحبت کردن، مهارت شما توسط یک بازرس مورد آزمایش قرار می‌گیرد. آزمون PTE General نیز شبیه آزمون استاندارد اروپا (CEFR) دارای ۶ سطح می باشد. مدارک PTE عمومی دارای اعتبار زمانی نیست و هیچ‌گاه منقضی نخواهند شد. تمام سطوح این آزمون در جهان به رسمیت شناخته شده است.

آزمون PTE عمومی به گونه‌ای طراحی شده که در آن زبان ‌آموزان در بیان مطالب کاملا راحت باشند. این روش میزان توانایی ارتباطی زبان آموز را مشخص می‌کند و نشان می‌دهد که آیا زبان‌آموز به راحتی می‌تواند از زبان انگلیسی استفاده کند یا نه؟ در این آزمون سوالاتی مانند؛ نوشتن پیام، درک مقالات روزنامه‌‌ها و شرکت در بحث و مذاکره مطرح می‌شود که در ارتباط با فعالیت‌های داوطلبان در زندگی واقعی‌شان است. PTE General به زبان ‌آموزان کمک می‌کند تا نقاط ضعف و قوت‌شان را بهتر بشناسند.

PTE کودکان و نوجوانان( برای ارزیابی سطح زبان کودکان 7 تا 12 سال)

 آزمون PTE کودکان و نوجوانان، آزمونی سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان در رده‌ی سنی ۶ تا ۱۳ سال محسوب می‌‌شود. در این آزمون به جای تمرکز بر توانایی نوجوانان در اصطلاحات و واژگان خاص انگلیسی، روی توانایی کودکان در استفاده از زبان انگلیسی تاکید شده است. PTE  کودکان در چهار سطح جذاب برگزار می‌شود. آن‌ها در این آزمون برخی از ماجراها و اتفاق‌هایی که برای یک خانواده انگلیسی می‌افتد را در قالب بازی و سرگرمی تجربه می‌کنند. کودکان در طول آزمون زبان انگلیسی با شخصیت‌ها و حوادث متنوعی مواجه می‌شوند که تجربه آزمون را برای آن‌ها جذاب می‌کند. آزمون کودکان هم متناسب با سن آن‌ها و استانداردهای بین المللی تدوین شده است. یکی از دلیل‌هایی که در این آزمون چهار سطح با هم ادغام می‌شود این است که در بحث توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی، همه‌ی ما نیاز داریم که به طور همزمان روی تمام این سطوح تسلط داشته باشیم. نمرات این آزمون برای بخش‌های نگارش،صحبت کردن، گوش دادن و خواندن به تفکیک مشخص می‌شود. به داوطلبان این آزمون در نهایت به جای گواهینامه قبولی،گزارش عملکرد آن‌ها داده می‌شود.

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که از دو سال قبل اداره مهاجرت استرالیا این آزمون را برای مهاجرت به جای آیلتس هم  قبول می کند و علت اینکه چرا افراد زیادی تمایل به شرکت در این آزمون را دارند این است که این آزمون ساده تر از آزمون آیلتس و تافل می باشد. ولی این نکته شایان ذکر است که کشور کانادا این آزمون را برای مهاجرت قبول نمی کند و برای این کشور فقط آیلتس مورد قبول می باشد.

اگر شما تمایل دارید که به استرالیا مهاجرت کنید و نیازمند کسب نمره ۷ در هر چهار مهارت می باشید می توانید به جای آیلتس در آزمون PTE   شرکت کنید. معادل نمره ۷ در چهار مهارت آیلتس نمره ۶۵ در آزمون PTE می باشد که بنابر گفته خیلی از افرادی که در این آزمون شرکت کرده اند کسب نمره ۶۵ در این آزمون راحت تر از کسب نمره ۷ در آیلتس می باشد. اهمیت این قضیه بیشتر در مهارت Writing میاشد چون با توجه به داوطلبان زیادی که در آزمون آیلتس شرکت کرده اند کسب نمره ۷ در مهارت Writing آیلتس به شدت سخت بوده و معمولا افراد مجبور به شرکت در آزمن آیلتس به دفعات می باشند. ولی کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE به مراتب ساده تر از ۷ در آیلتس می باشد.

فرمت کلی آزمون PTE به شکل زیر است:

بخش اول Speaking & Writing:

 ۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم است و شامل موارد زیر است:

 • معرفی شخصی
 • خواندن بلند read Aloud
 • تکرار جمله
 • توصیف تصویر
 • تکرار یک lecture
 • جواب به سوالات کوتاه
 • خلاصه کردن متن ( یک جمله )
 • خلاصه کردن متن ( یک پاراگراف )
 • مقاله ( ۲۰ دقیقه )

بخش دوم Reading:

 ۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان برای سوالات چند گزینه ای

 • چیدن پاراگراف ها
 • پر کردن جاهای خالی
 • ( ۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاری )

بخش سوم Listening:

 ۴۵ تا ۵۷ دقیقه برای

 • خلاصه کردن یک بخش Speaking
 • سوالات چند گزینه ای
 • پر کردن جای خالی
 • مشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درست
 • مشخص کردن کلمات ناردست

یکی دیگر از ویژگیهای این آزمون این است که نمره شما ۵ روز بعد از انجام آزمون در وب سایت pearson قابل مشاهده است و شما می توانید بعد از آن بلافاصله در صورت نیاز مجددا ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کنید.

این آزمون هر هفته برگزار می شود ولی در کشور ما هیچ مرکزی این آزمون را برگزار نکرده و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشورها همسایه از جمله ترکیه ٬ دبی  سفر کرده و در آزمون شرکت نمایید. از لحاظ هزینه ای ثبت نام آزمون در کشور ترکیه ارزان تر از دبی می باشد.

© 2024 - کلیه حقوق این پورتال متعلق به مؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیر میباشد. نسخه 2.8.2.0

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی پورتال توسط گروه برنامه نویسی آقاجانی 09039202012