کلاسهای آنلاین نصیر تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار میگردد
کلاسهای آنلاین نصیر تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار میگردد

مدرسه مکالمه کودک

مؤسسه آموزشی زبان نصیر کرج


مدرسه مکالمه کودک یا " پانسیون تجسمی"

توضیح : در مراکز تهران ، فردیس و مهرشهر این نظام آموزشی "کارگاه تجسمی" خوانده میشود (چون با فعالیتهای هنری و تجسمی به زبان انگلیسی،  آمیختگی بیشتری دارد)

مدرسه مکالمه کودک مخصوص دانش آموزان دبستانی می باشد و هنگام ثبت نام اولیه درترم های ابتدایی این دوره ، زبان آموزان باید در سنین اول تا سوم دبستان باشند . (پذیرش زبان آموزان چهارم تا ششم دبستان در ترم های بالای این دوره بلامانع است) .کودکان  با متدی کاملا متفاوت از کلاسهای ترمیک معمول با ایجاد فضای شاد، مفرح و با فلسفه "آموزش حین فعالیت" فرآیند زبان آموزی را در این دوره تجربه می کنند. فلسفه اصلی مدرسه مکالمه کودک عدم صحبت به فارسی در کل محیط مدرسه از بدو ورود دانش آموز به محیط تا لحظه خروج می باشد. سیاست کلی آموزش در این نوع کلاسها بر خلاف کلاسهای سنتی آموزش زبان ، آموزش بصورت "کارگاهی" است . به این معنی که دانش آموز از لحظه ورود کلامی به فارسی از مربی خود نشنیده و کم کم آموزش می بیند که خود نیز ، نیازها و مکالمات روزمره خود را به زبان انگلیسی بیان نموده و با مربی خود و سایر دوستان و همکلاسی ها نیز به زبان انگلیسی ارتباط برقرار نموده و صحبت نماید. بنحوی که گویی دانش آموز در یک مدرسه در یک کشور انگلیسی زبان در حال آموزش روزانه است.

ورزش ، سرگرمی، بازی، کاردستی، کارتون و شعر و موسیقی و  فعالیت های شاد دیگر که در برنامه روزانه کلاس تعریف گردیده باعث می شود که کودک نه تنها از زبان آزرده نشود بلکه شور و اشتیاق و علاقه وافری برای آموزش در دانش آموز ایجاد می نماید. تمرکز اصلی این متد بر روی مهارتهای مکالمه ای بوده و در کنار آن مهارتهای نوشتاری و خواندن نیز به تدریج و آرام آرام به دانش آموزان آموخته میشود ولی بطور کلی هدف اساسی در این دوره متفاوت ، تقویت مهارتهای گفتاری بچه ها است . این دوره بهترین انتخاب است  برای کودکانی  که خانواده آنها در آینده قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند.

سیستم آموزشی و کتاب  این متد  از دانشگاه آکسفورد انتخاب شده و بهترین گزینه برای تقویت مهارتهای LISTENING & SPEAKING  بچه ها است این دوره در 12 ترم و 6 کتاب طراحی شده ، بچه ها در هر ترم 3 ماهه ، نصف یک کتاب را به اتمام می رسانند و اصولا این دوره ، کتاب محور نیست و این معلم است که فعالیتهای اساسی کلاس را منطبق با آموزشهایی که موسسه به او منتقل کرده ، مدیریت کرده و به پیش می برد  .کتاب صرفا به این خاطر در نظام این کلاس گنجانیده شده تا فعالیتهای صورت گرفته ، چهارچوب منظمی داشته باشد و پراکنده نباشد ولی وظیقه اصلی بر عهده اساتید دوره دیده نصیر است .   در پایان هر دوره آزمون شفاهی و کتبی از کلیه دانش آموزان بعمل آمده و با لحاظ نمودن فعالیت های کلاسی در طول دوره، نمره نهایی محاسبه و مدرک هر دوره بصورت جداگانه به دانش آموزانی که با موفقیت دوره را پشت سر گذاشته اند اعطا گردیده و می تواند وارد مرحله بعد شوند. پس از پشت سر گذاشتن 12 دوره مدرسه مکالمه کودک ، دانش آموز در مهارت های مکالمه ای و همچنین نوشتاری پیشرفت بسیار چشمگیر و حیرت انگیزی پیدا خواهد کرد به نحوی که میتواند کلیه نیازهای خود را به انگلیسی بیان نموده و براحتی صحبت نماید و همچنین مطالب فراآموخته را نوشته و بخواند و حتی در مدرسه خارجی تحصیل کند .

مدرسه مکالمه کودک 3 روز در هفته است و  هر روز 2/5 ساعت که بخشی از این 2/5 ساعت به کارهای گروهی و کارگاهی و بازی می گذرد ( البته همگی به زبان انگلیسی ) و بنابرین ابدا خسته کننده نیست .

نتایج این دوره فوق العاده بوده و اولیای گرامی می توانند نتایج عملی آن را مشاهده کنند ، از کلاسهای مخصوص این متد دیدن کنند و با زبان آموزان توانمند این نظام آموزشی از نزدیک صحبت کنند .

دوره مدرسه مکالمه کودک نصیر به معنای واقعی یک دوره نخبه ساز است . از کودک شما یک نخبه خواهیم ساخت.


طرح مدرسه زبان کودک ( ویژه کودکان 3 سال تمام تا قبل از دبستان)

نصیر علاوه بر کلاسهای ترمیک کودکان ( ترم 3 ماهه ، هفته ای 2 روز و هر جلسه حدود 2 ساعت) طرح مدرسه زبان کودک هم ارائه می نماید .

در این مدرسه زبان کودک که سیستمی شبیه به مهد کودک دارد ولی در واقع مهد کودک نیست ، کودکان عزیز از صبح تا ظهر (یعنی مثل مهد کودک یا مدرسه)یا ظهر تا عصر  در محیطی کاملا به زبان انگلیسی حضور داشته و در واقع زندگی می کنند و از آموزشهای متناسب با سن و علایقشان بهره مند می گردد منتهی همه چیز به زبان انگلیسی با هدایت اساتید خبره در حوزه آموزش کودکان و در محیطی کاملا NATIVE  .

کودکان پس از اتمام 3 سالگی می توانند وارد این طرح شوند.در این دوره کودکان روزانه 4.5 ساعت از شنبه تا چهارشنبه در این موسسه آموزشی حضور دارند .در واقع کودکان در این سیستم آموزشی در محیطی کاملا انگلیسی قرار میگیرند و صدها عنوان موضوع تماما به زبان انگلیسی و همگی به روش غیر مستقیم و ناخودآگاه از طریق بازی , شعر , نقاشی , داستان , نمایش , موسیقی , سفالگری و کارهای هنری به کودکان ارایه میشود.پیش فرض اساسی طراحی این دوره در اصلLEARNING THROUGH ACTIVITY  یعنی  یادگیری حین فعالیت می باشد . فعالیت در حوزه های مختلف اما همگی به زبان انگلیسی . در واقع در این سیستم تمام جنبه های رشد کودک در نظر گرفته شده و زمانیکه کودک شما وارد مدرسه میشود از هر لحاظ یک کودک رشد یافته و کاملا اجتماعی می باشد. این طرح و محتوای آن توسط دکتر میرآقا (دکترای تعلیم و تربیت  و استاد دانشگاه در رشته برنامه ریزی آموزشی)ابداع گردیده است .
کودکان عزیز بعد از بهره مندی از این طرح از پایان سه سالگی تا قبل از ورود به کلاس اول ، با شروع کلاس اول ابتدایی می توانند ادامه این طرح را در "مدرسه مکالمه کودک"  یا کلاسهای ترمیک داشته باشند  .

مؤسسه آموزشی زبان نصیر کرج

مؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیر

© 2024 - کلیه حقوق این پورتال متعلق به مؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیر میباشد. نسخه 2.8.2.0

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی پورتال توسط گروه برنامه نویسی آقاجانی 09039202012