کلاسهای آنلاین نصیر تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار میگردد
کلاسهای آنلاین نصیر تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار میگردد

بررسی آزمون IELTS

تاریخ انتشار: 1400/10/21

آزمون آیلتس (IELTS) مخفف International English Language Testing System است. این آزمون یکی از آزمون های استاندارد بین المللی برای ارزیابی مهارت افراد در زبان انگلیسی به شمار می رود. در مجموع سه نوع آزمون آیلتس وجود دارد که شما باید با توجه به هدفی که دارید در یکی از آنها شرکت کنید.

آیلتس آکادمیک و جنرال Academic and General Training

اگر در آزمون ایلتس آکادمیک یا جنرال شرکت کنید، نمره ای بین ۱ تا ۹ خواهید گرفت که نمره ۱ نشاندهنده عدم توانایی شما در برقراری هر گونه ارتباط به زبان انگلیسی است و نمره ۹ هم نشان می دهد شما در سطح عالی و حرفه ای زبان انگلیسی قرار دارید. این دو نوع آزمون آیلتس از چهار بخش اصلی تشکیل می شوند که عبارتند از:

بخش های Listening و Speaking آزمون های آیلتس آکادمیک و جنرال با هم فرقی ندارند. تنها تفاوت در بخش های Reading و Writing این دو آزمون است. در ادامه بطور خلاصه هر کدام از این بخش ها را معرفی می کنم.

IELTS Listening

در این بخش که مهارت شنیدن و درک مکالمه ها و سخنرانی های انگلیسی شما ارزیابی می شود، شما باید به چهار دسته سوال ۱۰ تایی گوش کنید و همزمان با گوش دادن به لیسنینگ، به سوال ها پاسخ بدهید. البته قبل از اینکه هر قسمت از لیسنینگ پخش شود، شما کمی زمان خواهید داشت تا سوال های آن قسمت را مرور کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد بخش لیسنینگ آزمون آیلتس لطفا به مقاله لیسنینگ IELTS مراجعه کنید:

IELTS Reading

بخش reading آزمون آیلتس از سه متن تشکیل شده است و در مجموع ۴۰ سوال از این سه متن خواهید داشت. بخش Reading آزمون های آکادمیک و جنرال با هم فرق دارند، اما این تفاوت در تعداد متون یا تعداد سوال ها نیست، بلکه در انوان متن ها و انوع و سختی سوال هاست.

IELTS Writing

در رایتینگ آیلتس شما باید در ۶۰ دقیقه دو رایتینگ بنویسید که آیلتس آنها را Task 1 و Task 2 نامگذاری کرده است. برای Task 1 شما ۲۰ دقیقه فرصت دارید تا حداقل ۱۵۰ کلمه بنویسید و برای Task 2 شما باید در ۴۰ دقیقه حداقل ۲۵۰ کلمه بنویسید. این دو Task برای آیلتس های Academic و General متفاوت هستند

IELTS Speaking

بخش Speaking در آیلتس آکادمیک و جنرال مشابه است. نکته مهم در مورد آزمون اسپیکینگ این است که شما یک تا چند روز قبل یا بعد از تاریخ آزمون آیلتس خودتان باید در آزمون اسپیکینگ آیلتس شرکت کنید. Speaking آیلتس بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می کشد و از سه قسمت تشکیل شده است.

بعد از معرفی دو نوع اول از آزمون آیلتس، یعنی آزمون های Academic و General training، حالا نوبت به آیلتس Life Skills می رسد.


آیلتس لایف اسکیلز Life Skills

آیلتس لایف اسکیلز مختص افرادی است که قصد دارند ویزای کشور انگلستان را بگیرند. مثلاً اگر شما بخواهید با فردی که مقیم انگلستان است ازدواج کنید و به همراه او به انگلستان بروید باید در آیلتس لایف اسکیلز (Life Skills) شرکت کنید. Life Skills نمره ای ندارد و اگر در این آزمون شرکت کنید یا قبول (pass) می شوید یا رد (Fail) می شوید.

این آزمون در ابتدا دو سطح A1 و B1 داشت، اما در حال حاضر سطح دیگری به نام A2 هم به آن اضافه شده است. شرکت کنندگان در آزمون لایف اسکیلز باید با توجه به انگیزه خودشان برای درخواست ویزا در یکی از این سه سطح شرکت کنند.


© 2024 - کلیه حقوق این پورتال متعلق به مؤسسات آنلاین و حضوری زبان نصیر میباشد. نسخه 2.8.2.0

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی پورتال توسط گروه برنامه نویسی آقاجانی 09039202012